E DEVLET GİRİŞ

E DEVLET GİRİŞ

E Devlet hizmetlerinden Tc vatandaşı olan herkes edevlet şifresi alarak faydalanabilir. İnsanların devlet kurumlarıyla aralarındaki bağu güçlendiren e devlet gov tr, kurum binalarına gitmeden internetten online olarak e devlet şifresi ile işlem yapılmasına olanak tanımaktadır. Bu sayede tc ile ssk hizmet dökümü sorgulama gibi işlemleri hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.Vatandaşın devlet ile olan işlerini hızlıca halledebilmesi amacıyla kurulan e devlet giriş kapısı sistemi sayesinde sorgulamalar ve bilgilere erişim e devlet giriş ekranı üzerinden sağlanmakta ve hem zaman hemde tasarruf konusunda önemli gelişmeler görülmektedir. Kamu kurumlarının edevlet kapısına girmesiyle birlikte sigorta işlemlerinden tapu kadastro kayıtlarının öğrenilmesine, sgk-ssk-bağkur ve edevlet şifre sorgulamalarından mahkeme dava dosyalarına kadar bir çok işlem online olarak görülmektedir.

Türkiye’de ikamet edenlerin sahibi oldukları e devlet şifresini kullanarak yaptıkları işlemler ile yılda ortalama harcanan süresinin 2 gün olduğu tahmin edilmektedir. Sıra beklemeler ve bürokrasi nedeniyle uzayan işlemlerin tek çatı altında e devlet hizmetleri ile buluşması sayesinde bu zaman insanlara kalmakta hem vatandaş hemde devlet bu işten karlı çıkmaktadır.

E Devlet Giriş Şifresi Alma

Online bir biçimde işlemlerin yürütülmesi için ptt şubelerinden temin edilme zorunluluğu bulunan e devlet şifresi alma mecburiyeti vardır. Zarf içerisinde kişiye özel olarak alınan bu e devlet giriş şifresi sayesinde geçmişte tc no ile yapılabilen tüm e devlet sorgulamaları işlemlerine ek olarak entegre edilen yeni bilgilendirme platformlarına da sınırsız erişim sağlanabilmektedir.

E Devlet Şifremi Unuttum

Kullanıcıların kayıt olduklarında almış olduğu e devlet şifresini unutmaları halinde öğrenmek için edevlet şifremi unuttum demeleri kafidir. Zira kayıttan sonra cep telefonu numaranızı ve e posta adresini kendi alanınıza girdiyseniz e devlet şifremi unuttum derdine kapılmanıza gerek yoktur. Sisteme bağlandıktan sonra e devlet şifre değiştirme ve yenileme yapabilirsiniz. Eğer e devlet girişini sık yapmıyorsanız mutlaka edevlete ilk giriş yaptığınızda telefon numaranızı ve email adresinizi kaydedin ve bir kaç adımda yeni şifrenizi temin edin.

E Devlet Kapısı Hizmetleri

Geçmiş dönemlerde kamu dairelerinde yaşanan rezalet boyutundaki kuyrukları ve sıra beklerken geçen zamanı gözünüzün önüne getirin. Daha önce saatlerce bekleyip yaptığınız işlemleri oturduğunuz yerden interneti kullanarak yapmanızı sağlayan sistem bütünü e devlet hizmetleri olarak adlandırılmaktadır. Bu hizmetlerden bazıları şunlardan oluşmaktadır; ssk hizmet dökümü, tc no sorgulama, adıma açılmış mahkeme dava varmı, sigortacılık işlemleri, belediyelerden yapılan işlemler, tapu sorgulamaları gibi onlarca hizmete erişim e devlet ile sorunsuzca sağlanmaktadır.

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Musa 5 ay

  E devlet şifremi unuttum ne yapabilirim ? Yeni bir e devlet şifresi almak için postaneye mi gitmem gerekiyor ?

 • comment-avatar
  Rıdvan 4 ay

  E devlet kapısı giriş şifresini tc kimlik no ile yenilemek istiyorum. Nasıl e devlet şifremi değiştirebilirim ?

 • DISQUS: 0
  örgü