HASTANE RANDEVU ALMA

HASTANE RANDEVU ALMA

Saatlerce telefon başında bekleyip hastaneden randevu alma derdi tarihe karıştı. Mhrs adı verilen yeni sistem sayesinde tc kimlik no ile hastane randevusu alınabilmekte ve randevu iptali gerçekleştirilmektedir. Teknolojinin sunduğu hizmetlerden en üst düzeyde yararlanılmasını sağlayan Sağlık Bakanlığı, geliştirmiş olduğu hastane randevu alma sistemi sayesinde hem akıllı cep telefonundan hemde bilgisayar ile internetten hastane randevusu sorgulamak ve almak isteyenlere doktor seçimi ve hastane seçiminden bir çok farklı seçenek sunmaktadır.

MHRS HASTANE RANDEVU ALMA

Bir sağlık sorunu yaşadığınızda yapmanız gereken ilk işlem önem durumuna göre 112 yi aramak ya da hastaneye gitmektir. Acil bir işleminiz yoksa hastaneden randevu alarak rahat bir şekilde sorunsuz muayene olabilirsiniz. Günümüzde hastane randevu alma sistemi iki şekilde çalışmaktadır. Birincisi T.C. Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) internet sitesi üzerinden yapılan işlemdir bir diğeri de telefondan hastane randevusu alma işlemlerine bakan alo 182 hattıdır.

Her iki kanal üzerinden de tedaviniz için doktor muayene randevusu alabilirsiniz. Telefonla randevu almak günün belirli saatlerinde yoğunluk sebebiyle uzun bekleme süresi oluşturabilir. Bu nedenle hastane randevu merkezine giriş yapıp internet ile muayene kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi sayesinde tc kimlik numarası ve parolanızla giriş yapıp istediğiniz il ve hastaneden randevunuzu alabilme ve doktor seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Unutmayın ki hastane randevusu almak için erkenden vatandaş giriş ekranı üzerinden (https://www.hastanerandevu. gov.tr/Randevu/)ya da mobil randevu sisteminden işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Eğer şifreniz yoksa yeni üye alanından kaydınızı yapabilir ve kolaylıkla hastane randevusu alma seçiminizi yapabilrsiniz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0
örgü